Mikeš Dalibor

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Bezpečná kancelář

Typy prohlídek proti odposlechu

Bezpečná kancelář - nejvyšší účinnost je prevencekompletni prohlidka schema

Bezpečná kancelář je speciální balíček sestavený za účelem realizace pravidelných preventivních prohlídek proti odposlechům.

S Bezpečnou kanceláří výrazně ušetříte. Balíček totiž obsahuje čtyři odposlechové prohlídky (jednu kompletní + tři základní) v zajímavém cenovém zvýhodnění.

Bezpečná kancelář obsahuje:

  • 1 x kompletní prohlídka proti odposlechu
  • 3 x základní odposlechová prohlídka

Tento model využívají zejména ti klienti, kteří jsou si vědomi bezpečnostních rizik a zařadili problematiku ochrany proti odposlechu mezi běžné bezpečnostní standardy. Tento model maximalizuje účinek z prováděných prohlídek při minimalizaci finančních nákladů se službou spojených (obvyklá úspora činí až několik desítek procent).

Kompletní prohlídka - účinnost 99%


Kompletní prohlídka je určena zejména klientům, pro které je i provedení standardní prohlídky nedostatečné a požadují zvýšit pravděpodobnost odhalení odposlechových prostředků na 99%. Tato prohlídka je nadstavbou Standardní prohlídky, která je rozšířena o kontrolu pomocí termokamery. 

Standardní prohlídka - účinnost 95%

Standardní prohlídka je určena pro klienty, u nichž je pravděpodobnost použití sofistikovaných odposlechových technologií vysoká nebo kteří chtějí získat velmi vysokou jistotu. Technici společnosti používají oproti Základní prohlídce navíc „detektor nelineárních přechodů“, který umí odhalit i odposlechové prostředky, které nejsou v daný okamžik aktivní. Postupy, používané při tomto typu prohlídky se překrývají, aby se minimalizovalo riziko neodhalení odposlechových prostředků pracující na pomezí mezi 2 měřícími metodami. Průměrná rychlost prováděných prací je cca 10m 2 za hodinu práce 2 vyškolených techniků.

Základní prohlídka - účinnost 70-80%


Základní prohlídka je zaměřena na vyhledání odposlechových prostředků, které se v praxi používají nejčastěji, jsou nejsnáze dostupné na trhu a jejich instalace bývá poměrně rychlá a jednoduchá.
 

MAXIMUM prohlídka - účinnost blízká 100%

Pro klienty, kteří se nespokojí s maximální účinností prohlídky 95%, je určen tento typ prohlídky. Oproti kompletní prohlídce obsahuje navíc detailní kontrolu prostor termokamerou a technici společnosti provádějí i kompletní vystěhování zařízení kanceláří s podrobnou kontrolou jednotlivých kusů, kontrolu fotografií plošných spojů technologií použitých v prostorách (pouze v případě jejich dostupnosti).

Tento typ prohlídky je vynucen dalším technologickým pokrokem v oblasti odposlechových prostředků, které jsou schopny vysílat například v rádiovém spektru a přitom být velmi těžko detekovatelné spektrální analýzou a jejich provedení antény zamezuje jejich odhalení detektorem nelineárních přechodů. Časová náročnost je 3 dny u zákazníka a 1 den v kanceláři pro vyhodnocení kanceláře o výměře podlahové plochy 20m 2.

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky